W ramach działań z przedsięwzięcia Bażanty na samostrzelskiej ścieżce klasa III technikum weterynarii z ZSP w Samostrzelu udała się do Leśnictwa Kruszyn, na terenie którego pod doświadczonym i czujnym okiem leśniczego pana Zbigniewa Sikory prowadzony jest chów bażantów łownych. Spotkanie uczniów z p. Sikorą było doskonałą okazją do wzbogacenia ich wiedzy i umiejętności z zakresu żywienia tych ptaków, ich potrzeb oraz ochrony woliery przed drapieżnikami. Uczniowie poznali również tajniki pracy w leśnictwie oraz ciekawostki na temat przyrody, a szczególnie zwierząt dzikożyjących. Zajęcia na świeżym powietrzu, spotkanie przy ognisku oraz gościnność, życzliwość i otwartość Gospodarza , niewątpliwie długo pozostaną w pamięci uczestników wyprawy.

Materiały: ZSP Samostrzel