5 stycznia w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbył się wernisaż wystawy „Ziemia z kosmosu”. Na wystawie zaprezentowaliśmy zdjęcia wykonane, w ramach projektu Sally Ride EarthKam, przez członków Klubu Młodego Odkrywcy, młodzież z naszej szkoły  oraz podopiecznych Fundacji Salus Homini. W obecności dyrekcji szkoły, przewodniczącej Rady Gminy w Sadkach, rodziców, przedstawicieli mediów i samych autorów zdjęć wystawę otworzył dyrektor muzeum  pan Tomasz Pasieka. O projekcie krótko opowiedziały opiekunki młodzieży panie M. Kołos i M. Korkosz. Wszyscy obecni z zaciekawieniem oglądali zdjęcia. Nasi młodzi autorzy mieli okazję udzielić wywiadów na temat swoich prac. Pierwszy dzień wystawy to duży sukces naszej młodzieży zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia.

Przygotowały MK i MK

Foto: Dariusz Wojciechowski