Wakacje już dobiegły końca. Wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wróciliśmy do murów naszej szkoły. Pierwszego września punktualnie o godz. 9.00 spotkaliśmy się na inauguracji  nowego roku szkolnego 2015/2016, przygotowanej przez klasę II a pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Krzemińskiej. Na początku uroczystości uczniowie recytując Pieśń o żołnierzach z Westerplatte  Konstantego  Ildefonsa  Gałczyńskiego, przypomnieli smutne karty historii naszego kraju związane z II wojną światową. Kolejnym punktem akademii było przemówienie pani dyrektor Małgorzaty Ciechanowskiej, która odczytała fragment listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, a następnie przedstawiła grono pedagogiczne i życzyła, zarówno nauczycielom jak i uczniom, sukcesów w nauce i pracy. Następnie młodzi aktorzy zaprezentowali żartobliwe scenki z życia ucznia. Na koniec pani wicedyrektor Ewa Makowska bardzo serdecznie przywitała uczniów, przedstawiła nowe klasy i ich wychowawców, a gospodarze uroczystości wręczyli im pamiątkowe „Bilety wstępu do budynku szkolnego”. Wypada mieć nadzieję, iż wszyscy dołożymy starań, aby naszej szkolnej codzienności nadać jak najtrwalszą i najpiękniejszą jakość.

Szkolną przygodę czas zacząć… POWODZENIA!

Tekst: Jolanta Lach