8 czerwca 2015r., w ramach realizacji projektu Pamiętajmy o Ogrodach VI realizowanego z funduszy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, 41 uczniów naszej szkoły, pod opieką pań Michaliny Damskiej, Magdaleny Wyczańskiej – Jabłkowskiej i Marii Korkosz wyjechało do Dobrzycy. W dwóch grupach po opieką przewodniczek Ogrodów Tematycznych Hortulus uczestnicy wyjazdu podziwiali perfekcyjnie prowadzone ogrody w stylu angielskim i francuskim, białym – romantycznym, purpurowym i niebiesko – żółtym Poddali się urokowi ogrodu japońskiego i doświadczyli aromaterapii w pachnącym ogrodzie. Chwilę odpoczywali w ogrodach Gaudiego oraz podziwiali ubiegłoroczne jesienne zbiory. Ogółem uczniowie przespacerowali się po 25 ogrodach z uwagą słuchając opowieści o tym interesującym miejscu. Potem grupy się rozproszyły i każdy na własną rękę oglądał i fotografował najbardziej interesujące go fragmenty ogrodu. Wszyscy znaleźli też czas na małe zakupy w Galerii Hortulus. Ponad trzygodzinny pobyt na świeżym powietrzu sprawił, że uczestnicy poczuli się trochę głodni. Pyszny obiad zjedzono w Darłówku. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer po plaży. Pogoda sprzyjała, odważni sprawdzili temperaturę wody naszego morza, powstało też kilka interesujących selfie. Mieliśmy również okazję obejrzeć jak działa, jedyny w naszym kraju, most rozsuwany. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

Materiały: MK