W ramach podsumowania projektu Doświadczenie ma znaczenie II  uczniowie technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, 17 października 2016 roku wzięli udział w wycieczce do Poznania, gdzie zwiedzili Nowe ZOO, Palmiarnię oraz Stary Rynek.

Obserwując egzotyczne zwierzęta przyszli weterynarze dostrzegli zachodzące u nich zmiany, dzięki którym przystosowały się one do nadchodzącego okresu zimowego. Dodatkowo przy poszczególnych ścieżkach dydaktycznych ogrodu zoologicznego poszerzyli swoją wiedzę w zakresie zasad chowu, hodowli i rozrodu wybranych gatunków zwierząt.

W 100-letniej Palmiarni przyszli architekci krajobrazu, oprowadzeni przez przewodnika, mogli zapoznać się z dorodnymi okazami roślin pochodzącymi z Ameryki, Afryki i Azji – zdobytą wiedzę na temat roślinności wykorzystają oni przy projektowaniu ogrodów zimowych.

Spacerując urokliwymi uliczkami Starego Rynku młodzież  podziwiała renesansową zabudowę ratusza i kolorowych kamieniczek.

Mimo listopadowej aury uczestnicy wycieczki pełni wrażeń, nowych doświadczeń oraz pomysłów na rozbudowę  samostrzelskiej ścieżki dydaktycznej wrócili do szkoły.

MWJ