Etap szkolny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

Dnia 27 października 2016 roku 51 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu wzięło udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Młodzież w szczególności wykazała się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz praktyczną umiejętnością posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Zwycięzcami etapu szkolnego w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
Gimnazjum:

1. miejsce – Denis Burzyński
  2. miejsce – Kinga Mierwa
  3. miejsce – Agata Dorosz
  4. miejsce – Patryk Dobosz
  5. miejsce – Maria Wróblewska

Szkoła ponadgimnazjalna:

1. miejsce – Patryk Kowalski
  2. miejsce – Weronika Babiarz
  3. miejsce – Rafał Łoboda
  4. miejsce – Sandra Kamińska
  5. miejsce – Marcin Jurgoński
  6. miejsce – Natalia Dobosz

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia  w kolejnych zmaganiach konkursowych!!!

Zwycięzcy turnieju reprezentować będą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbędą się 4 listopada 2016 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Ekonomiczno-Administracyjnym w Sadkach.

Materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska