Na stałe w  tradycję naszej szkoły wpisał się Tydzień Kolorów . W tym roku kolorowe dni Samorząd Uczniowski  zorganizował w pierwszym tygodniu po feriach. Zabawę rozpoczęliśmy w środę. Tego dnia szkoła zabarwiła się na niebiesko – kolor zimny, ale pobudzający do twórczego myślenia, a zarazem  uspokajający, większości z nas kolor kojarzący się z …policją. Dlatego właśnie w dzień niebieski zaprosiliśmy  pana sierżanta Marcina Góraka z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz panią Anetę Okoniewską z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Nakła , którzy poprowadzili pogadankę na temat uzależnień wśród młodzieży, a w szczególności zagrożeń związanych z zażywaniem tzw. dopalaczy.

W czwartek obchodziliśmy dzień zielony, w szkole zawisły plakaty promujące zdrowy styl życia. W piątek zaś ubrani na biało uczestniczyliśmy w występach artystycznych naszych kolegów na scenie auli ZSP. Jako że biały kojarzy nam się z kolorem stronic książek zapisanych różnymi mądrościami uznaliśmy, że  w tym dniu uczcimy bibliotekę. Klasa IIIa pod kierunkiem pani Joanny Stróżyk – Ryczek zaprezentowała pokaz mody bibliotecznej, a perełką programu był niewątpliwie i zasługujący na ogromne brawa występ kabaretu „Suchy Nóż” pod wodzą pani Doroty Szarwińskiej. „A to historia” Polski rozbawiła nas do łez. Po występach pani Joanna Stróżyk – Ryczek wręczyła nagrody za konkursy plastyczne. Na zakończenie piątkowych obchodów i całego Tygodnia Kolorów pani wicedyrektor Ewa Makowska podsumowała osiągnięcia uczniów naszej szkoły w minionym semestrze.

SU