18 listopada ogłoszono wyniki gminnych eliminacji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej, której temat obejmował udział jednostek straży pożarnej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa. Do konkursu przystąpiło 106 uczestników, w 6 kategoriach wiekowych. Wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli ZSP w Samostrzelu. W kategorii klasy I-III gimnazjum II miejsce zajęła uczennica kl. II b – Julia Iwanek, a III miejsce uczennica kl. I b – Anita Pogoda. W kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sukces także odniosła uczennica II klasy technikum architektury krajobrazu – Natalia Dobosz, zajmując II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

_dsc8065