W piątek 25 listopada br. Szymon Wójcik wraz z opiekunem SU mieli niezwykłą przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w uroczystych Powiatowych Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego w Nakle nad Notecią, na zaproszenie dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Jak pamiętacie, w ubiegłym roku szkolnym Wasi koledzy: Szymon Wójcik, Kamila Raczek, Aleksandra Kuglarz, Magdalena Tadych oraz Maksymilian Myler świadczyli pracę wolontarystyczną dla PCPR, polegającą na pomocy w nauce dzieciom przebywającym w pieczy zastępczej państwa Drajer w Samostrzelu.

Raz w roku władze Powiatu Nakielskiego, doceniając wkład pracy, dziękują wszystkim pracownikom służb społecznych za poświęcenie, zaangażowanie oraz za serce okazane bliźniemu. W tym roku uroczystość zaszczycili członkowie Zarządu Powiatu Nakielskiego, między innymi starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz wicestarosta Andrzej Kinderman. Starosta podczas swojej prezentacji przedstawił plany dotyczące rozwoju pomocy społecznej w powiecie. Po jego wystąpieniu, życzenia wszystkim pracownikom służb społecznych złożył dyrektor PCPR w Nakle nad Notecią, pan Sebastian Hałas. Następnie podziękowania z rąk starosty nakielskiego i dyrektora PCPR otrzymali dyrektorzy i pracownicy instytucji pomocy socjalnej w naszym powiecie, rodziny zastępcze oraz przedstawiciele grona nauczycielskiego organizującego wolontariat dla dzieci w rodzinach zastępczych. Podziękowania wraz z upominkiem otrzymali wolontariusz Szymon Wójcik oraz Alicja Szwejkowska-Radtke – koordynator ubiegłorocznej pomocy wolontarystycznej. Po części oficjalnej wystąpił duet muzyczny Michała Hajduczenia (śpiew i kontrabas) oraz Macieja Drapińskiego (harmonia) ze swoim repertuarem pt. „W starym kinie”. Uroczystość była wspaniałą ucztą dla ciała i ducha.

Tekst: Alicja Szwejkowska-Radtke

Zdjęcia: Szymon Wójcik