17 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu w ramach obchodów Roku Sienkiewicza i podsumowania działań Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs czytelniczy pt. „Sienkiewiczowskie potyczki” dotyczący życia i twórczości H. Sienkiewicza. Udział w nim wzięło 7 drużyn z różnych klas, które uplasowały się na następujących miejscach:

1. III a w składzie: Julia Kozłowska, Jacek Sobierajski, Paweł Przybysz

1. II b w składzie: Julia Iwanek, Patryk Krok, Basia Przybysz

III miejsce ex aequo

1. I b w składzie: Dominika Fedec, Paulina Kwiatkowska, Julia Zimna
  2. I technikum w składzie: Aleksandra Brzykcy, Mariusz Meller, Marika Wawrzyniak

Rozstrzygnięto również pozostałe konkursy ogłoszone w październiku. Za prace plastyczne pt. „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” nagrodzono następujących uczniów:

Zuzanna Bembnista kl. I a

Barbara Przybysz kl. II b

Emilia Kaźmierczak kl. II TAK

Nicole Adamczyk kl. III a

Weronika Grochowska kl. I a

Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie literackim pt. „Książka, którą z przyjemnością jeszcze raz przeczytam.” Najładniejsze prace napisali:

Julia Kozłowska kl. III a

Adrian Grembowski kl. III a

Julia Iwanek kl. II b

wyróżnienie otrzymała

Emilia Tomyślak kl. III a

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję oraz nadal zachęcam do czytania książek!

Organizator: Jolanta Lach