Od 18 do 28 kwietnia br. w Polsce przebywała dwudziestodwuosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Biotechnologicznego Centrum w Naklo w Słowenii. Przybyli do naszego kraju z rewizytą, na zaproszenie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, którzy zadbali o bogaty i atrakcyjny program pobytu gości w naszym kraju. Każdy dzień przynosił wiele nowych wrażeń, wynikających ze wspólnie spędzanego czasu, różnorodnych atrakcji (m. in. zwiedzania: Nakła nad Notecią, Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, indywidualnych gospodarstw rolnych i ogrodniczych, meczu w siatkówkę, nauki gry w golfa, udziału w radiowej audycji, pobytu na pływalni w Nakle, podchodów, spotkań z ciekawymi ludźmi), pozwalających nie tylko na integrację uczestników, ale przede wszystkim na poznanie piękna naszego kraju, polskiej kultury, obyczajów i obrzędów, kulinarnych przysmaków oraz specyfiki nauki w samostrzelskiej szkole. Warto dodać, że równie niezwykłym doświadczeniem był pobyt młodych Słoweńców w domach koleżanek i kolegów z Samostrzela. Wszyscy jednoznacznie uznali, że to fantastyczna przygoda, jakiej na pewno szybko nikt nie zapomni. Niestety, wszystko, co piękne szybko się kończy. Przyszedł też czas na podsumowanie długiego, bo aż 11.dniowego pobytu Słoweńców w Polsce i pożegnanie przesympatycznych gości. W czwartek, 28 kwietnia w obecności Tomasza Miłowskiego – Starosty Nakielskiego, dyrektor ZSP w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska podziękowała za miło spędzony wspólnie czas oraz wyraziła nadzieję na kontynuację kontaktów.

Materiał: E. Makowska