Mamy wyniki! W bydgoskim Multikinie odbyła się gala podsumowująca realizację projektu „Sztuka wyboru 2016” , w trakcie której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu  filmowego pod hasłem: „Kamera! Akcja! Reakcja! czyli bezpieczne wakacje”. Swoją interpretację tego tematu przygotowały ekipy z 28 szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Celem projektu było uświadamianie młodzieży czyhających na nią zagrożeń i problemów podczas wakacji. Szczególne uznanie i wyróżnienie zarówno organizatorów oraz partnerów konkursu, tj. Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy,Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji Tumult oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznegozdobył film pt. „BadHoli(day)” autorstwa uczniówZespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelupod opieką p. Adrianny Grzegorek-Trybuszewskiej.Film doceniono za poruszenie ważnego problemu, a mianowicie bezpieczeństwa podczas prac polowych. Będzie on wraz z załączonym scenariuszem zajęć stanowił cenny materiał podczas szkoleń z młodzieżą, przedstawicielami agencji rolniczych i rolnikami. Szczególne podziękowania kierujemy autorom filmu, tj. Magdalenie Grześkowiak, Michałowi Sołdanowi i Jankowi Leppertowi –oficjalny skład zespołu oraz aktorom: Jagodzie Nowickiej, Weronice Babiarz, Natalii Pikul, Jakubowi Sołdanowi, Olgierdowi Sołdanowi i Kamilowi Daroniowi,  bez pomocy których ten film zapewne by nie powstał.

Gościnnie na gali pojawili się m.in. nagrodzony Oscarami Michael Chapman, autor zdjęć do „Taksówkarza” i „Wściekłego byka”, John Toll, operator takich filmów, jak „Braveheart” i „Wichry namiętności” oraz aktor Robert Gonera.

Zapraszamy do obejrzenia filmu,  a niebawem podamy odnośniki do pozostałych wyróżnionych dzieł.

Tekst: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska
Zdjęcia: Michał Sołdan