W ostatnim dniu poprzedzającym przerwę świąteczną, na którą większość czeka z utęsknieniem, w ZSP w Samostrzelu odbyły się tradycyjne szkolne jasełka. Wzruszający i skłaniający do refleksji montaż słowno-muzyczny pt. “Prezent dla najbliższych” przygotowali uczniowie klasy IIIa pod opieką pana Andrzeja Saji i pani Weroniki Roli. Nie zabrakło również kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie pana Krzysztofa Troczyńskiego zaśpiewały je uczennice gimnazjum – Julia Iwanek oraz Kinga Mierwa. Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Ciechanowska oraz przewodniczacy Samorządu Uczniowskiego, Szymon Wójcik złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Na koniec uczniom wręczono liczne nagrody zdobyte w różnorodnych konkursach. Po uroczystym apelu wszyscy udali się na klasowe wigilie.