W sobotę, 4. czerwca  po raz dwunasty w auli naszej szkoły odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych –Teatralia 2016, którego  pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Samostrzelu, a jednym z partnerów wspomagających realizację tego projektu  jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

W tegorocznych  Teatraliach  wzięło udział 7 zespołów, reprezentujących placówki oświatowe z gminy Sadki, które przedstawiły swoje umiejętności aktorskie w bardzo ciekawym i różnorodnym repertuarze. W kategorii  gimnazjum wystąpiły aż 4 grupy z naszej szkoły, a konkursowe jury przyznało im następujące miejsca:

• Grupa teatralna Suchy nóż z klasy III a za przedstawienie  Balladyna I miejsce,
  • Grupa teatralna z klasy II a za przedstawienie Śpiąca Królewna – II miejsce,
  • Grupa teatralna z klasy I b za przedstawienie Dziad i Baba oraz Grupa teatralna z klasy III b za przedstawienie Romeo i Julia  – wyróżnienia – ( ex aequo).

Za najlepsze aktorki uznano : Marikę Andrzejewską, Marię Dobosz, Paulinę Leśniewską, Martynę Nowak oraz Dominikę Stefaniuk,  natomiast za najlepszego aktora:  Szymona Wójcika.

Na słowa uznania zasługują również Amelia Wochal i Szymon Wójcik, prowadzący

Teatralia 2016.

Zespołom, ich opiekunkom: p. Dorocie Szarwińskiej, p. Bernadecie Sobierajskiej, p. Dorocie Krzemińskiej, p. Krzysztofowi Troczyńskiemu, p. Jolancie Lach, p. Rafałowi Kempce oraz wyróżnionym aktorom serdecznie gratulujemy.