Nowe technologie w chowie i hodowli bydła mlecznego to temat tegorocznej wojewódzkiej konferencji  zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w ramach współpracy z firmą SCHAUMANN. Zagadnienia podjęte w czasie konferencji zgromadziły bardzo liczne grono słuchaczy, wśród których obecni byli uczniowie klasy III Technikum Rolniczego ZSP w Samostrzelu. Młodzież  z zainteresowaniem wysłuchała wykładów najlepszych specjalistów w dziedzinie  najnowszych badań procesu zakiszania, odchowu cieląt i wpływu prawidłowej higieny na wydajność krów mlecznych. Uznanie uczniów zdobył dr Tomáš Mitrík ze Słowacji, Główny Doradca firmy Schaumann, światowej sławy  specjalista w zakresie konserwacji pasz objętościowych, który przedstawił wykład „Aktualne badania dotyczące jakości kiszonek. Różne metody konserwacji – zalety i wady”. Treść jego prezentacji, poparta obrazowymi przykładami z praktyki, wiedza, kompetencja, doświadczenie, a przede wszystkim sympatyczna postać wywarły na zgromadzonych hodowcach ogromne wrażenie, a poruszona problematyka wywołała ożywioną dyskusję.

Poniżej fotorelacja z przebiegu konferencji.