Pod koniec września klasa I i II technikum pod opieką pani Agnieszki Krusik, p. Magdaleny Wyczańskiej- Jabłkowskiej i p. Rafała Kempki wybrali się na wystawę maszyn i urządzeń rolniczych Agro-Show Bednary 2017r. Impreza ta corocznie gromadzi ok. 800 wystawców i wielu pasjonatów branży rolniczej. Na terenie lotniska, gdzie ona odbywa  się, swoją ofertę  zaprezentowały  firmy  produkujące maszyny i urządzenia rolnicze. Zainteresowaniem cieszyły się liczne quizy i konkursy, w których można było wziąć udział. Każdy miał możliwość dłuższego zatrzymania się przy wybranym stanowisku i wysłuchania ciekawej prelekcji, dotyczącej wybranej marki. Dużym ułatwieniem w zwiedzaniu była możliwość poruszania się meleksem. Nie zabrakło fachowej prasy rolniczej oraz wystawy zabytkowych maszyn, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Największą atrakcją było poszukiwanie wiaderek, z którą zmierzyli się wszyscy uczniowie, ale z różnym wynikiem. Nowością były chodzące maskotki, z którymi można było zrobić sobie pamiątkową fotografię. Uczniowie wrócili bogatsi o wiele ciekawych informacji z branży rolniczej i nowinek technicznych.

Szymon Wójcik