8. marca 2017 r. w naszej szkole został przeprowadzony finał akcji na rzecz dzieci mieszkających w miejscowości Doumougou, p.t. „Budujemy szkołę w Czadzie”. Kilka dni wcześniej katecheci przygotowali plakaty promujące tę akcję, oraz dodatkowe informacje o ks. Jakubie Szałku – misjonarzu pracującym w Czadzie, które zostały przekazane uczniom w trakcie lekcji religii. W dniu 8. marca wszyscy mogliśmy wesprzeć akcję, kupując ciasto przygotowane przez dziewczęta z naszej szkoły, oraz rodziców naszych uczniów. Nad sprawnym przebiegiem tego wydarzenia czuwały uczennice klas 1C i 1A oraz katecheci. Za sprzedaż słodkości zostało zebranych 250 złotych. Dodatkowo klasa 3A uzbierała 83 złote. Pieniądze w łącznej kwocie 333 złotych zostały wysłane na wskazane konto w dniu 11. marca na poczcie w Nakle nad Notecią. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tej akcji serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy akcji i katecheci.