W niedzielę, 22.października 2017 r. rozegrano na łąkach samostrzelskich tradycyjne zawody hippiczne „Hubertus”. Pomimo skrajnie niekorzystnej aury do zawodów stanęło 26 zawodników z okolicznych stadnin, stajni i hodowli. W strugach deszczu rozegrano 5 konkurencji. Dosłownie w pierwszych sekundach rozstrzygnięto gonitwę za lisem. Nieco zawiedzionej publiczności jeźdźcy zaprezentowali specjalny pokaz gonitwy, w której grupa zawodników ochrania „lisa” uciekającego przed pogonią. Przepiękne widowisko zgotowali uczestnicy konkurencji skoków przez przeszkody. Po zażartej rywalizacji zawodników jury w składzie: Dobrochna Olesińska – Stadnina Koni w Dobrzyniewie, Jakub Walewski –Stajnia Branicz, Patrycja Łusiak – Stajnia Patitaj Łochowo, wyłoniło najlepszych skoczków tegorocznych zawodów. Świetnych umiejętności wymagała też konkurencja zwana „beczkami”, w której jeźdźcy musieli pokonać wyznaczony czworobok, okrążając pachołki na jego krańcach. Ostatnim sportowym akcentem tegorocznego Hubertusa był wyścig w memoriale Siwej, rozgrywana na pamiątkę kobyłki, na której swoje jeździeckie szlify zdobywali przed laty samostrzelscy uczniowie. Przyznano także nagrody w kategorii prezencji oraz wyróżniono najmłodszą zawodniczkę turnieju.

Tłumnie zgromadzona publiczność uczestniczyła też w ceremonii wręczenia stypendiów dla studentów z gminy Sadki, jakie od wielu lat funduje Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego. W tym roku decyzję o przyznaniu stypendium odebrali studenci rozpoczynający swoje studia: Alicja Wawrzyniak, Joanna Karpińska i Jakub Karolczyk.

Organizatorami tegorocznego Hubertusa byli: Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Samostrzelu, Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu i Szkoła Podstawowa w Sadkach.

W zawodach z powodzeniem startowały trzy uczennice z naszej szkoły: Dominika Fedec, Julia Zimna i Paulina Kamińska.

Uczniowie- wolontariusze, którzy pomagali przy organizacji imprezy:
Klasa I technikum

 1. Lidia Kaczor
 2. Zuzanna Konieczna
 3. Olgierd Sołdan
  Klasa II technikum
 4. Szymon Wójcik

Klasa III technikum

 1. Natalia Dobosz
 2. Sandra Kamińska
 3. Natalia Pikul

Klasa IV technikum

 1. Szymon Kuligowski
 2. Damian Ożóg

Klasa II ZSZ

 1. Michalina Andrzejewska
 2. Daria Biniak
 3. Mateusz Jankowski ZSP im. S. Staszica ,klasa IV technikum

 

Zdjęcia: Jagoda Nowicka