We wtorek, 5 grudnia br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Indeks Dla Rolnika zorganizowanego przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy wspólnie z ZSCKR w Starym Brześciu. Do konkursu przystąpiło 75 uczniów z 25 szkół o profilach rolniczych z  całej Polski. Celem rywalizacji młodzieży jest zdobycie indeksu szkoły wyższej na kierunkach prowadzonych przez UTP w Bydgoszczy, a także rozszerzanie wiedzy o rolnictwie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z niełatwych i bardzo szczegółowych  pytań z dziedzin: produkcja roślinna oraz produkcja zwierzęca. Wśród najlepszych , którzy zakwalifikowali się do ostatniego, III etapu zmagań konkursowych, znalazł się Jakub Kaniewski uczeń klasy IV Technikum Rolniczego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu. Pozostali  uczniowie z Samostrzela, Jakub Okoński i Rafał Łoboda, również godnie reprezentowali szkołę i zajęli wysokie lokaty, jednak nie przeszli do kolejnego etapu, który odbędzie się w kwietniu 2018 r. w murach UTP w Bydgoszczy. Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskania wysokich wyników.

Tekst i zdjęcia:  Klaudiusz Tadych