Wiosna to wyzwanie, szczególnie dla uczniów klas III gimnazjum. Właśnie wtedy trzeba podjąć życiowe decyzje, dotyczące dalszej edukacji.  By pomóc im w wyborze szkoły, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu zorganizował 7.04.2017 r. Targi Edukacyjne.
Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok 2017/18 szkół Powiatu Nakielskiego. Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się oferta ZSP w Samostrzelu, które kształci uczniów w atrakcyjnych kierunkach: Technikum Weterynarii, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu usług weterynaryjnych, Technikum Architektury Krajobrazu, które przygotowuje do samodzielnego projektowania i kształtowania terenów zieleni, Technikum Rolniczym, gdzie zdobywają niezbędną wiedzę do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz w Branżowej Szkole I Stopnia, która umożliwia naukę w wybranym zawodzie, a także na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.
Na targach w Samostrzelu, goście, trzecioklasiści i ich rodzice, mogli zobaczyć dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych oraz wziąć udział w wielu pokazach dotyczących każdego z kierunków kształcenia. Odbyły się pokazy weterynaryjne, florystyczne, rolnicze, fryzjerskie, kosmetyczne, fotograficzne, kulinarne. Duże zainteresowanie, jak zwykle wzbudziły zwierzęta, o których, z ogromną pasją, opowiadali uczniowie technikum weterynarii. Każdy chętny mógł przeżyć również niezapomnianą przejażdżkę ciągnikiem. Można było także obejrzeć pokaz groomerski, czyli strzyżenia psa. W tym zakresie, swoje umiejętności zaprezentowała absolwentka technikum weterynarii  – Malwina Pater. Targom, jak co roku, towarzyszyły niezwykła atmosfera i duże zainteresowanie, które, mamy nadzieję, wpłyną na jeszcze większą popularność kierunków kształcenia w ZSP w Samostrzelu.

Tekst: Szymon Wójcik

Zdjęcia: Dariusz Górzyńki