W maju br. uczniowie technikum weterynarii  pod opieką pani Agnieszki Krusik  odwiedzili pobliską pasiekę państwa Mirosława i Ireny Wróblewskich. Na początku zajęć wszyscy  dla  własnego bezpieczeństwa otrzymali ochronne kapelusze pszczelarskie. Gospodarz przedstawił uczniom skład rodziny pszczelej oraz określił jej rolę społeczną i użytkową wśród innych owadów. Słuchacze poznali zasady postępowania z pszczołami, zapoznali się z ich odżywianiem i rozmnażaniem.  Pani Irena zaprezentowała młodzieży sposób wydobywania miodu  z woskowych ramek. Z  zainteresowaniem oglądali oni specjalnie służące do tego maszyny. Atrakcją spotkania  była degustacja pięć rodzajów  miodu: wielokwiatowego, lipowego, akacjowego, gryczanego oraz z mniszka lekarskiego. Po mile spędzonym czasie w pasiece wszyscy doszli do wniosku, że pszczelarstwo to nie tylko pasja, ale i ciężka praca.

Lidia Wodzińska, I technikum weterynarii