W ostatnich tygodniach w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu odbył się szkolny etap konkursu „Indeks dla rolnika” zorganizowany przy współpracy z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy i Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Głównym celem rywalizacji młodzieży jest zdobycie indeksu szkoły wyższej na kierunki studiów prowadzonych przez UTP w Bydgoszczy, a ponadto popularyzacja i pogłębianie wiedzy rolniczej oraz ukazanie walorów środowiska wiejskiego. Uczniowie klasy II, III i IV Technikum rolniczego zmierzyli się z 60 pytaniami z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej. Trzech najlepszych uczniów: Jakub Okoński, Jakub Kaniewski i Rafał Łoboda zakwalifikowało się do II etapu zmagań. Przedstawiciele klasy IV Technikum rolniczego będą reprezentować naszą szkołę 5. grudnia 2017 roku w ZSCKR w Starym Brześciu. Trzymamy za nich kciuki!

Agnieszka Krusik, Jolanta Lach