Udział młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu wpisał się na stałe w kalendarz imprez środowiskowych organizowanych przez Zespół Szkół Jana Pawła II w Paterku.

20. maja br. podczas VII Festynu Środowiskowego młodzież pod opieką nauczycieli: Agnieszki Krusik, Małgorzaty Piaseckiej, Aleksandry Stachnik i Radosława Hyżego przygotowała stoisko na którym zaprezentowała mini zoo, projekty oraz prawidłowość wykonania pomiarów geodezyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strzyżenia psa wykonany przez absolwentkę technikum weterynarii Malwinę Pater, która jednocześnie wystąpiła jako wokalistka. Uczennice: Marika Wawrzyniak, Klaudia Maciejewska, Weronika Nowakowska, Aleksandra Brzykcy, Magdalena Grześkowiak, Natalia Dobosz, Sandra Kamińska oraz Natalia Pikul starały się zainteresować i zarazić swoją pasją najmłodszych uczestników festynu. Promowano także ofertę edukacyjną szkoły skierowaną do dorosłych – kwalifikacyjne kursy zawodowe, na których można kształcić się w zawodach: rolnik, technik rolnik, technik architektury krajobrazu oraz policealną szkołę dla dorosłych, gdzie można zdobyć tytuł technika weterynarii.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez uczniów były wykonywane zmywalne tatuaże i malowanie twarzy.

Na wszystkich gości odwiedzających stoisko czekała słodka niespodzianka.

Aleksandra Stachnik