3. września 2018r.,po dwóch miesiącach letnich wakacji, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy II T pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Agnieszki Krusik. Pierwsza część została poświęcona upamiętnieniu 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor M. Ciechanowska, która po powitaniu złożyła wszystkim życzenia powodzenia w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w klasach I TR i I TW oraz klasach kończących naukę. Po odczytaniu listu od starosty nakielskiego, p. Tomasza Miłowskiego, nastąpiła prezentacja wychowawców poszczególnych klas i pierwsze wspólne zdjęcia. Pani dyr. M. Ciechanowska w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała panią księgową, Aldonę Musiał, która przeszła na emeryturę i podziękowała jej za wieloletnią, pełną oddania i rzetelną pracę. Obowiązki głównej księgowej objęła pani Anna Szczęsna – Błażejewska, którą w naszej szkole powitała pani dyrektor. Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Hanna Suligowska i p. Jakub Kawczyński. Piosenka w wykonaniu Lidki Kaczor zamknęła oficjalną część uroczystości w auli. Później rozeszliśmy się do klas na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

B. Sobierajska