Dnia 29 października 2018 roku 24 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu wzięło udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów,  kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Młodzież wykazała się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz praktyczną umiejętnością posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Zwycięzcami etapu szkolnego turnieju w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
Gimnazjum:
            I   miejsce – Kamińska Wiktoria – klasa III b
            II  miejsce – Mierwa Kinga– klasa III c
            III miejsce – Andrzejewski Mikołaj– klasa III a
            IV miejsce – Strzyżewska Zuzanna– klasa III a
            V miejsce – Kujawka Julia – klasa III a

Szkoła ponadgimnazjalna:

I   miejsce – Stopa Weronika– klasa IV Technikum
            II  miejsce – Kistowska Karolina– klasa IV Technikum
            III miejsce – Olearczyk Wojciech – klasa II Technikum
            IV miejsce – Leppert Jan – klasa IV Technikum
            V  miejsce – Babiarz Weronika– klasa IV Technikum
            VI  miejsce – Kamińska Sandra – klasa IV Technikum
            VII  miejsce – Wójcik Szymon– klasa III Technikum

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach konkursowych !!!

Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentować będą ZSP w Samostrzelu  w eliminacjach gminnych, które odbędą się 7 listopada 2018 r. o godz. 10.00  w Gminnym Centrum Ekonomiczno-Administracyjnym  w Sadkach.

Materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska