W środę, 19.09.2018 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu miało miejsce kolejne, niezwykle ważne dla szkoły,  wydarzenie.  W obecności zaproszonych gości p. Andrzeja Kindermana, Wicestarosty Nakielskiego, zaprzyjaźnionych ze szkołą pracodawców: p. Beaty Promińskiej, p. Mirosławy Łukaszewicz, p. Pawła Wyczańskiego, p. Bogusława Zadłużnego, dyrektorek szkół w Sadkach i Anielinach: p. Lidii Serwińskiej, p.Bożeny Podemskiej, ich uczniów i nauczycieli, przewodniczącej Rady Rodziców w ZSP w Samostrzelu p. Katarzyny Szynakiewicz oraz przyszłych techników weterynarii, odbyło się uroczyste otwarcie nowej i nowoczesnej pracowni weterynaryjnej doposażonej w ramach projektu Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem.  Uczniowie i nauczyciele technikum weterynarii czekali na ten dzień od lat. Dzięki staraniom Powiatu Nakielskiego od początku tego roku szkolnego mogą cieszyć się nowoczesnym, weterynaryjnym sprzętem o wartości 91 tysięcy złotych i wykorzystywać go na zajęciach praktycznych, przez co niewątpliwie zdobędą dodatkowe umiejętności posługiwania się specjalistyczną aparaturą i wykorzystają je w  przyszłej pracy zawodowej.

Podczas dzisiejszej uroczystości możliwości zastosowania nowego sprzętu zaprezentowali młodzi specjaliści, uczniowie klasy II technikum weterynarii: Aleksandra Smażyk, Zuzanna Konieczna, Laura Pachacz, Olgierd Sołdan i Łukasz Brzozowski oraz ich nauczycielka, lek. weterynarii p. Magdalena Wyczańska – Jabłkowska. Przeprowadzili oni pokazy w nowo otwartej pracowni, które uczestnicy spotkania obejrzeli na dużym ekranie w szkolnej auli, siedząc wygodnie na krzesłach. Było to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii IT, które również nie są obce uczniom z Samostrzela. Na koniec, zgodnie z tradycją szkoły, wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek.

O uroczystości można przeczytać również na www.szkolasadki.c0.pl

Tekst : Ewa Makowska