4 i 5 października 2018 roku w Bielicach odbył się VIII Regionalny Konkurs Orki. W zmaganiach uczestniczyło 26 zawodników z 13 szkół trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. W niezwykle trudnych warunkach panującej suszy uczniowie wykonywali orkę pługiem tradycyjnym i obracalnym. W zawodach Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu reprezentowali uczniowie IV klasy Technikum kształcący się w zawodzie technik rolnik – Michał Sołdan i Jan Leppert.

Duży sukces odniósł Michał Sołdan, który w kategorii trzy-skibowego pługa zagonowego zajął II miejsce i otrzymał puchar Przewodniczącego Rady Fundacji Powiatu Mogileńskiego oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał: Małgorzata Piasecka