21 grudnia 2018 r. przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Szymon Wójcik z III Technikum Rolniczego wraz z opiekunem SU Alicją Szwejkowską – Radtke udali się do Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią w celu przekazania kartek z życzeniami świątecznymi dla mieszkańców placówki. 74 kartki wykonane i wypisane własnoręcznie przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu pod kierunkiem pani Joanny Stróżyk – Ryczek i pani Agnieszki Skórzewskiej oraz uczennicę Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu z życzeniami świątecznymi od naszej szkolnej społeczności złożyliśmy na ręce pani dyrektor DPS Ewy Kistowskiej. Kolejne przedświąteczne serdeczne spotkanie zaowocowało w pomysły na dalszy rozwój współpracy.