Corocznie, w ostatnim tygodniu przed feriami Samorząd Uczniowski organizuje cykl spotkań powiązanych z kolorem przewodnim w danym dniu. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy we wtorek. Był to dzień niebieski. Zaprosiliśmy strażaków z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, którzy zaprezentowali nam, jak należy zachować się w sytuacji zatrucia tlenkiem węgla i jak temu przeciwdziałać. Przekazano nam również kilka wskazówek dotyczących bezpiecznych ferii. Uczniowie mieli też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszystkich zapoznano z zawartością torby medycznej, z której korzystają strażacy podczas akcji ratowniczej.

Środa, kolejny dzień spotkań z kolorami – zielony. Kolor ten kojarzy się z natura, harmonią, bliskim kontaktem z nią. w związku z tym do naszej szkoły zaprosiliśmy pana Bogusława Zadłużnego, przedstawiciela Koła Łowieckiego nr 22 „Łoś” w Potulicach. Zabrał nas w podróż do lasu, na rykowisko… Podczas tej wyprawy dowiedzieliśmy się jak wygląda rytuał polowania. Zostaliśmy zapoznani z kalendarzem polowań w poszczególnych porach roku oraz warunkami wstąpienia adeptów do Polskiego Związku Łowieckiego. Mieliśmy okazję zobaczyć  i dotknąć poroża różnych zwierząt: byka , koziołka oraz daniela.

Piątek, ostatni dzień spotkań z kolorami. Zakończyliśmy go de facto w miłosnym nastroju. Kolorem przewodnim była czerwień, która bez wątpienia związana jest z miłością. W związku z tym, tego dnia gościliśmy artystów z Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy, którzy zaprezentowali nam repertuar z cyklu „Muzyczne wyznanie, czyli o miłości nut kilka…”.

W  trakcie trwania tygodnia kolorów klasa II b była odpowiedzialna za przygotowanie  na terenie naszej szkoły dnia Świętego Walentego. Uczniowie, którzy chcieli  przekazać  miłosne wyznania bądź życzenia ukochanej bądź ukochanemu , mogli  przygotować piękne kartki  i wrzucić do poczty walentynkowej.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Szymon Wójcik