W ubiegłą środę, tj. 26.09.2018 r. na terenie Nakielskiej Przystani  odbył się kolejny Wielobój Rzeczny, zorganizowany przez Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej. W zawodach udział wzięły reprezentacje ze szkół Powiatu Nakielskiego,  w tym po raz kolejny, wielokrotni triumfatorzy, uczniowie Technikum w Samostrzelu. Drużyna wystartowała w następującym składzie:  Michał Sołdan (kapitan), Norbert Biernacki, Jan Leppert, Marcin Jurgoński, Patryk Kowalski, Wojciech Olearczyk, Mateusz Pazderski,  Olgierd Sołdan, Patryk Tomaszewski, Dawid Zawicki oraz Magdalena Grześkowiak i Dominika Niemczewska.

Po uroczystym otwarciu zawodów, rozpoczęły się pierwsze konkurencje wodne. Były to wyścigi kajaków dwuosobowych i jednoosobowych. Tutaj liczył się najlepszy czas na mecie. Następnie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami omijania kajakiem przeszkód w slalomie.  Po tym etapie rozgrywek Samostrzel zajmował I miejsce, choć ostatecznym przypieczętowaniem zwycięstwa były wygrane w dyscyplinach zręcznościowych: wspinanie po linie pionowej i przejście po linie poziomej oraz rzut do celu.

Od początku do końca sportowych zmagań uczestnicy wykazali hart ducha, niezwykłe poświęcenie, odwagę oraz niesamowite zaangażowanie. Drużyna  cały czas wzajemnie wspierała się i dopingowała, stanowiąc jedność, mimo niesprzyjającej aury, silnego wiatru i niskiej temperatury. Uczniów do walki zagrzewali również ich opiekunowie: p. Teresa Domalewska i p. Radosław Hyży.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Mrówka, IV TW