Pod koniec  września br.  uczniowie klas I i II technikum rolniczego i weterynarii  oraz  II klasy Branżowej Szkoły I stopnia i III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodach  rolnika, a także mechanika – operatora pojazdów i maszyn rolniczych  pod opieką p. Joanny Stróżyk-Ryczek, p. Agnieszki Krusik i p. Rafała Kempki wzięli udział w  XX Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach. Impreza ta corocznie gromadzi ok. 800 wystawców i wielu pasjonatów branży rolniczej. Swoją ofertę  zaprezentowały  firmy  produkujące maszyny i urządzenia rolnicze. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy pt. „Precyzyjne rolnictwo” i konkursy, w których każdy z uczestników  mógł wziąć udział. Impreza przyciągnęła zwiedzających z całej Polski.  Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu zdobyli   wiele ciekawych informacji z branży rolniczej i nowinek technicznych, które poszerzyły ich horyzonty zawodowe.