Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela to szczególnie ważna uroczystość w życiu szkoły.
Na tę okazję, 11 października klasa 2TR na czele z Panią Bernadetą Sobierajską przygotowała II edycję turnieju Familiada. Do zabawy zaprosili nauczycieli i przedstawicieli uczniów z każdej klasy. Wszyscy musieli zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przez prowadzących – Julię Różańską i Waldemara Kukurowskiego. Po podliczeniu punktów okazało się, że rywalizacja zakończyła się remisem. Potem było wspólne karaoke.
Na koniec głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Ciechanowska, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, ale również oficjalnie pogratulowała Waldemarowi Kukurowskiemu(II TR), który we wrześniu został mistrzem świata w MTB Stunt. Waldek otrzymał nagrodę finansową, ufundowaną przez Radę Rodziców ZSP w Samostrzelu.

Tekst: Agata Grochowska ( II TW)