20 marca uczniowie ZSP uczestniczyli w powitaniu wytęsknionej najpiękniejszej pory roku. W tym celu spotkaliśmy się w auli, gdzie po krótkiej prezentacji samorządu uczniowskiego na temat faktów i zwyczajów związanych z wiosną przedstawiciele klas wzięli udział w Teście Wiedzy o Wiośnie. Po świetnie zdanym sprawdzianie nastąpił czas na prezentację poezji o wiośnie autorstwa uczniów naszej szkoły. Wszystkie wiersze poruszyły naszą wyobraźnię i od razu poczuliśmy się jak na skąpanej słońcem, pachnącej kwiatami i rozbrzmiewającej śpiewem ptaków samostrzelskiej łące. Następnie na scenie zaprezentowali swoje wdzięki kandydaci do tytułu Miss i Mistera Wiosny 2019. Konkurencję oceniało pod względem stroju i prezentacji (kandydaci odpowiedzieli na pytanie: Za co kochasz wiosnę?) jury w składzie: pani Ewa Makowska, pani Joanna Stróżyk – Ryczek i pan Rafał Kempka. Najwyższy tytuł przypadł w udziale przedstawicielce klasy II TW  – Miss Wiosny 2019 została Zuzanna Konieczna, a tytuł Mistera Wiosny 2019 otrzymał Wojciech Olearczyk z klasy II TR . Tytuł Wice Miss Wiosny 2019 otrzymała Kinga Siudajewska z klasy III C. Kolejnym punktem programu była prezentacja i konkurs na najpiękniejszą ekologiczną marzannę. I tu uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i humorem. Prawie wszystkie klasy wzięły udział w konkurencji, a najpiękniejszą i najbardziej ekologiczną marzannę wykonała klasa III C. Zwycięska marzanna niestety musiała spłonąć i popłynąć z nurtem Rokitki. W ten sposób pożegnaliśmy zimę i teraz już możemy liczyć wyłącznie na wysokie temperatury i bezchmurne niebo.

Za udział w konkurencjach klasy otrzymały punkty w Turnieju Klas.

Alicja Szwejkowska-Radtke