W piątek, 29. marca 2019 r.  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu zorganizowano Targi Edukacyjne. Gimnazjaliści i ósmoklasiści oraz ich rodzice, którzy bardzo licznie odwiedzili naszą szkołę, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/ 2020, która zakłada kontynuację istniejących od lat i cieszących się zainteresowaniem kierunków kształcenia.

W nowym roku szkolnym pragniemy utworzyć klasy pierwsze Technikum Weterynarii, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Rolniczego i Branżowej Szkoły I Stopnia zarówno dla absolwentów szkół podstawowych jak i gimnazjów. Po przywitaniu i oficjalnym otwarciu targów przez p. dyrektor Małgorzatę Ciechanowską, goście udali się  do pracowni, by przyjrzeć się ich wyposażeniom oraz wziąć udział w licznych pokazach (weterynaryjnych, groomerskich, florystycznych, rolniczych, kulinarnych). Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyły się takie stanowiska: woliera z bażantami, wiszące ogrody, hotel dla owadów, stacja meteo, zagroda wiejska i sprzęt rolniczy. Na boisku zaprezentowano około 25 ciągników, do których można było wejść i zapoznać się z ich nowoczesnym wyposażeniem. Nowością w tym roku był pokaz badania drzew przeprowadzony przez p. Tomasza Gorączkowskiego. Swoje stanowiska przygotowali także Piekarnia pana Szymona Karolczaka z Nakła nad Notecią i Cukiernia Sandra państwa Doroty i Mariusza Lewandowskich z Sadek. Wszystkim  serdecznie dziękujemy za współpracę.

Dzisiejszy dzień uatrakcyjniły: występ artystyczny Lidki Kaczor (II T) i Szymona Wójcika (III T) oraz rowerowe akrobacje MTB Stunt Waldka Kukurowskiego( ITR).  Targom towarzyszyła miła atmosfera, na którą złożyły się zaangażowanie gospodarzy oraz zainteresowanie i życzliwość przybyłych uczniów.

Tekst: Bernadeta Sobierajska