31. marca 2019 r., wcześnie rano dwudziestoosobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa  w Samostrzelu wraz z opiekunami: Adrianną Grzegorek-Trybuszewską i Damianem Poniewierskim wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Należy podkreślić, iż  wyjazd ten był możliwy dzięki  projektowi napisanemu przez pana Damiana Poniewierskiego: „Doświadczenie ma znaczenie – zagraniczne staże szansą na sukces II” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Mimo utrudnień związanych ze zmianą czasu z zimowego na letni wyruszyliśmy według planu pełni entuzjazmu. Podróż do Salonik odbyła się dwoma środkami transportu. Najpierw przejechaliśmy autokarem do Warszawy na lotnisko Chopina, gdzie wsiedliśmy na pokład samolotu, którym lecieliśmy do Wiednia. Następnie, we Wiedniu mając niewiele czasu przesiedliśmy się do kolejnego samolotu, który zabrał nas bezpośrednio do Salonik. Dla wielu z nas było to niesamowite przeżycie, w trakcie którego odczuwaliśmy na przemian strach i ekscytację związane z pierwszym w życiu lotem.

Na lotnisku w Salonikach zostaliśmy serdecznie przywitani przez przedstawicieli IPODOMI Lifelong Learning Centre panią Sinani Eleni Ioanna (dyrektor ośrodka kształcącego) oraz panią Elżbietę Konopka (nasza opiekunka). Po przepakowaniu się do autokaru zostaliśmy przewiezieni do hotelu Aegeon położonego w historycznym centrum Salonik. Dzień zakończyliśmy spacerem po najbliższej okolicy.

Pozdrawiamy!

materiał: Lidia Kaczor