Dzisiejszego dnia rolnicy odwiedzili pasiekę Honeya KYMINA. Dowiedzieli się jak wygląda cały proces produkcji miodu, aż do momentu umieszczenia go w słoikach. Właściciel  opowiedział historię swojej firmy, która jest tradycją rodzinną  oraz o zaistniałej, trudnej sytuacji na rynku pszczelarskim ze względu na bardzo małą ilość pszczół. Młodzi  rolnicy zapoznali się ze sposobami przeprowadzania miodobrania  i odsklepiania miodu, z techniką odwirowania miodu z plastrów za pomocą miodarek, cedzeniem i  procesem klarowania za pomocą odstojników.
Weterynarze natomiast dowiedzieli się jak zostać lekarzem weterynarii i jakie są plusy oraz minusy tego zawodu  w Grecji.  Obserwowali strzyżenie psa rasy White terier u którego zdiagnozowano malassezie i infekcję ucha, wykonywali różnorodne prace pielęgnacyjne i  porządkowe w schronisku, nakarmili zwierzęta oraz wyprowadzili je na spacer.
Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na kolację integracyjną  przez przedstawicieli  IPODOMI Lifelong Learning Centre.   W spotkaniu uczestniczyła  młodzież turecka wraz z opiekunami, która w ramach projektu unijnego  również odbywa staże zawodowe w Salonikach. Okazało się, że pomimo wielu różnic, dzięki obustronnej tolerancji i otwartości, możliwe było wzajemne zrozumienie i nawiązanie nowych polsko-tureckich znajomości.

materiał:  Kacper Żurek