Po 4 latach wytężonej pracy nadszedł dzień długo oczekiwanego końca szkoły dla 24 uczniów klasy IV Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu. Z tej okazji zgromadziliśmy się w szkolnej auli, aby w obecności rodziców, właścicieli zakładów współpracujących ze szkołą  w ramach kształcenia praktycznego, grona pedagogicznego pożegnać absolwentów.
Na początku pani Adrianna Grzegorek -Trybuszewska zadbała o przeprowadzenie ceremonii uroczystego przekazania sztandaru w nowe ręce. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Ciechanowska, która szczególnie wyróżniła uczennice, Magdalenę Grześkowiak i Sandrę Kamińską, za bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz  Weronikę Stopę za zajęcie I miejsca w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku weterynaria. Nagrody wręczono również innym uczniom: Norbertowi Biernackiemu, Natalii Dobosz, Magdzie Grześkowiak, Marcinowi Jurgońskiemu, Sandrze Kamińskiej, Patrykowi Kowalskiemu, Jankowi Leppertowi, Dominice Niemczewskiej, Mateuszowi Pazderskiemu, Natalii Pikul, Michałowi Sołdanowi, wyróżniającym się w wielu działaniach pozytywnie wpływających na wizerunek szkoły, w sporcie, w organizacji i przeprowadzeniu imprez środowiskowych, takich jak Hubertus. W imieniu całej społeczności uczniowskiej tegorocznych maturzystów pożegnała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Lidia Kaczor. Lidka zadbała także o muzyczną dedykację, wykonując piosenką  Biegnij przed siebie. Wychowawczyni klasy, pani Magdalena Wyczańska-Jabłkowska pożegnalną mową oraz prezentacją  Wspomnień czar  wzruszyła wszystkich obecnych. Z kolei w imieniu absolwentów głos zabrały Weronika Stopa i Dominika Niemczewska, które podziękowały dyrekcji szkoły, wychowawczyni, pozostałym nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji. Apel poprowadzili uczniowie klasy III technikum, Lidia Wodzińska i Szymon Wójcik. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Tekst: Lidia Wodzińska