Do tegorocznego etapu diecezjalnego XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej dla województw kujawsko -pomorskiego i wielkopolskiego, który został przeprowadzony w bydgoskim seminarium duchownym, zakwalifikowało się 48 uczestników z 21 szkół w tym reprezentantka naszej szkoły Wiktoria Wachowska z klasy 1 TW.

Głównym organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a tegorocznym gospodarzem – diecezja opolska.

Tematem zmagań był „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. W etapie szkolnym, który odbył się w listopadzie Wiktoria zdobyła 60 % punktów, co dało jej awans do etapu diecezjalnego. W Bydgoszczy należało  rozwiązać w ciągu 45 minut test pisemny (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz odpowiedzieć na pytania otwarte.

Niestety Wiktorii nie udało się znaleźć w „pierwszej trójce” i awansować do etapu ogólnopolskiego. Niemniej należą się jej wielkie brawa. W ostatnich latach była jedyną osobą z naszej szkoły, która zmierzyła się z tym arcytrudnym zadaniem i od razu za pierwszym razem awansowała do etapu diecezjalnego, co jest wielkim sukcesem.

Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody: płyty CD,  książki oraz pamiątkowe dyplomy.

Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do tego żeby, jak mówi papież Franciszek: „wstali z kanapy”.