“Doświadczenie ma znaczenie – zagraniczne staże szansą na sukces”
 ( 3 edycja)

ZSP w Samostrzelu uzyskało kolejny grant na realizację staży zagranicznych w Grecji i w Słowenii.  Damian Poniewierski i Ewa Makowska napisali projekt, na który uzyskali dofinansowanie w wysokości ponad 80 000 euro. Dzięki temu 50 uczniów z  Samostrzela będzie miało okazję w maju i wrześniu przyszłego roku  rozwinąć swoje umiejętności zawodowe zgodnie z działaniami   Erasmus+ – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

W projekcie uczestniczyć będą uczniowie technikum rolniczego i technikum weterynarii, którzy pochodzą z terenów wiejskich i małych miast. Większość młodzieży posiada własne gospodarstwa rolne, którymi w przyszłości będzie zarządzać. W szkole organizuje się dla nich zajęcia praktyczne w celu opanowania umiejętności zawodowych niezbędnych do podjęcia pracy.

Tekst: Małgorzata Ciechanowska