Malta to niewielkie miasto/państwo na Morzu Śródziemnym położone 81 km na południe od Włoch. W latach 1800-1974 była pod panowaniem Wielkiej Brytanii, co sprawiło, że Maltańczycy posiadają dwa języki urzędowe: angielski i maltański. Miejsce to znane jest m.in. z prowadzonych na bardzo wysokim poziomie szkół językowych.

Od 1 do 14 sierpnia 2021r. 12 nauczycieli z ZSP w Samostrzelu realizuje tu projekt ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach „Międzynarodowej mobilności  kadry edukacji szkolnej”.

W Maltalingua, w szkole, która posiada akredytację EAQUALS świadczącą o jakości nauczania, uczą się lub doskonalą znajomość języka angielskiego. W wolnym czasie, podczas spacerów, wycieczek, w restauracjach, na plażach, wykorzystują nowe umiejętności w praktyce.

Mimo covidowych obostrzeń, nauka odbywa się bez zakłóceń i daje nadzieję, że uczestnicy projektu podniosą swoje kwalifikacje, co przyczyni się do wzrostu efektów kształcenia i podniesienia prestiżu szkoły w Samostrzelu.

Autorzy:

Małgorzata Ciechanowska

Ewa Makowska

Zdjęcia:

Damian Poniewierski