W środę, 2 czerwca 2021 r. już po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych mieli okazję wziąć udział w Drzwiach Otwartych, które zorganizował Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu. Uroczystego otwarcia dokonała p. dyrektor Małgorzata Ciechanowska.

Ósmoklasiści oraz ich rodzice, którzy bardzo licznie odwiedzili naszą szkołę, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/ 2022, która zakłada kontynuację istniejących od lat i cieszących się zainteresowaniem kierunków kształcenia oraz uruchomienie nowych. W kolejnym roku szkolnym pragniemy utworzyć klasy pierwsze Technikum Weterynarii, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Rolniczego, Technikum Turystyki na Obszarach Wiejskich i Branżowej Szkoły I Stopnia dla rolników, ogrodników i mechaników- operatorów pojazdów i maszyn rolniczych.

Przybyli do Samostrzela  goście poznali z bliska specyfikę szkoły, mogli zwiedzać dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych oraz wziąć udział w wielu pokazach umiejętności weterynaryjnych, rolniczych, florystycznych. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne  prezentacje, wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, woliery z pawiami i bażantami, hotel dla owadów, pokaz zwierząt: alpak, kóz, papug, szynszyli i konia. Targom towarzyszyła miła atmosfera i słoneczna pogoda. Warto podkreślić, że stało się to dzięki niezwykłemu zaangażowaniu uczniów, którzy w pełni udowodnili, że kierunek, który wybrali jest ich prawdziwą pasją.

Tekst: Bernadeta Sobierajska, Ewa Makowska

Zdjęcia: Zuzanna Chałat, Damian Poniewierski