1 stycznia 2021 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu stał się szkołą resortową, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczyste przekazanie placówki przez Powiat Nakielski odbyło się 2 lutego 2021 roku. Z tej okazji  w szkole pojawili się znamienici goście:

Anna Gembicka- Wiceinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Jan Krzysztof Ardanowski- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Urzędzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy,

Ewa Kozanecka – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej,

Ryszard Kamiński- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (absolwent ZSP w Samostrzelu),

Tadeusz Sobol- Starosta Powiatu Nakielskiego,

Tomasz Miłowski- Wicestarosta Powiatu Nakielskiego,

Dariusz Gryniewicz- Wójt Gminy Sadki,

Robert Jakubik- Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi,

Ryszard Zarudzki- Dyrektor KP Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie,

Magdalena Nowak-Dyrektor Biura Poselskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Mateusz Żmudziński- Dyrektor Biura Poselskiego Posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego,

Juliusz Młodecki- Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych ( absolwent ZSP w Samostrzelu),

Ewa Szłapa- Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Nakielskiego,

Beata Puławska- Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Samostrzelu,

Nauczyciele ZSP w Samostrzelu,

Przedstawiciele uczniów ZSP w Samostrzelu.

Spotkanie było okazją do poznania naszej szkoły, przybliżenia jej historii, tradycji i dokonań, a także wskazania perspektyw na przyszłość. W przemówieniach zaproszonych gości podkreślano rangę tego wydarzenia  oraz niezwykłą szansę na rozwój jaką daje znalezienie się ZSP w Samostrzelu  w elitarnym gronie szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Informacje o przejęciu szkoły można również znaleźć pod linkami: