W środę, 6 października odbyła się VII Konferencja Zawodowców, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez i uroczystości naszej szkoły. Tematem przewodnim spotkania  było Rolnictwo Ekologiczne.

Prelekcję pod tytułem Od pola do stołu-praktyczne aspekty rolnictwa ekologicznego poprowadziła Pani  Agnieszka Dobosz-Idzik, która na co dzień pełni funkcję Kierownika Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska Kujawsko- Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się, czym jest rolnictwo przyjazne środowisku, zrównoważone i działające zgodnie z prawami natury. Wtajemniczeni zostali wprowadzeni w problematykę ekologiczną w aspekcie ekologicznego systemu gospodarowania. Poznali podstawowe cele i zasady rolnictwa ekologicznego.

Podczas drugiej części spotkania odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, który miał miejsce tego samego dnia o godzinie 8:00 w naszej szkole.

Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym był pierwszym etapem konkursu, którego organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej oraz Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie .

Po  eliminacjach szkolnych odbędzie się finał ogólnokrajowy, w którym udział weźmie tylko laureat I miejsca.

I miejsce zajął  Wojciech Smełsz z klasy  4 technikum rolniczego

II miejsce zajął Mariusz Kapczyński z klasy 3 technikum rolniczego

III miejsce zajął Kacper Bukato z klasy 4 technikum rolniczego

Wyróżnienie w konkursie otrzymali  Weronika Smełsz i Kacper Muszyński  z klasy 4 technikum rolniczego.

Laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Tekst:  Olga Cegielska, Małgorzata Piasecka