• contact us

Zabawy dużych dzieci

W czerwcu w ZSP w Samostrzelu tradycyjnie organizowany jest Dzień Samorządności połączony z obchodami Dnia Dziecka. Jak co roku na uczniów czekały atrakcyjne konkursy i dużo dobrej zabawy. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był film. Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem apel składał się z kilku etapów.

W pierwszej części, po krótkim skeczu pt. „Dama na wieży”, wszystkie klasy razem z wychowawcami wzięli udział w multimedialnym szkolnym quizie filmowym. Zadania były różnorodne i trzeba się było wykazać między innymi wiedzą o filmach i bajkach polskich jak i zagranicznych, znajomością słynnych filmowych cytatów, rozpoznawać popularnych aktorów ze zdjęć, czy umieć powiązać usłyszaną ścieżkę dźwiękową z konkretnym tytułem. Następny punkt programu stanowił występ klasy II c, która zajęła trzecie miejsce w „Teatraliach”. Później przyszedł czas na podróże filmowe. Każda klasa miała za zadanie przedstawić scenę z wcześniej wylosowanego przez siebie filmu/bajki. Przygotowane scenografie, rekwizyty oraz gra aktorska zachwyciła jury, które miało trudne zadanie: wyłonić najlepszych. Na samostrzelskiej scenie zagościły wielkie gwiazdy kina a także znani i lubiani bohaterowie bajek oraz kreskówek. Uczniowie po raz kolejny popisali się swoją kreatywnością, umiejętnością współpracy oraz talentami aktorskimi. W obu konkursach klasy otrzymywały słodkie upominki, o które zadbali organizatorzy. Kolejnym punktem imprezy był występ klasy III a, która zajęła drugie miejsce w „Teatraliach”. Na koniec pani wicedyrektor Ewa Makowska doliczyła ostatnie punkty zwycięzcom filmowych potyczek i ogłosiła wyniki całorocznej międzyklasowej rywalizacji - Turnieju Klas. Niezwykłe zaangażowanie społeczności szkolnej w przygotowanie apelu spowodowało, że był on źródłem nie tylko pochwalenia się wiedzą w quizie, pokazania talentów podczas przedstawiania fragmentów filmów czy występów teatralnych, ale stał się także kolejnym wydarzeniem integrującym zespoły klasowe i dostarczył wszystkim dużo pozytywnej energii.

Wyniki filmowego quizu:

• gimnazjum:

I miejsce – III a

II miejsce – I a

III miejsce – III b

• Szkoła średnia:

I miejsce – I T oraz II TW

II miejsce – III T

Wyniki konkursu na najlepiej przedstawioną filmową scenę:

I miejsce – III b

II miejsce – II TW oraz III T