• contact us

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł dzień długo oczekiwanego końca roku szkolnego. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu były to uroczystości, w których udział wzięli zaproszeni goście - pan Tadeusz Sobol, starosta nakielski, pani Iwona Biniak, przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice wyróżnionych uczniów oraz uczniowie i pracownicy szkoły.

Bohaterami w tym dniu byli uczniowie kończący naukę w gimnazjum, szczególnie ci, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce potwierdzone osiągnięciami na egzaminie gimnazjalnym. Rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyrektor szkoły pani Małgorzata Ciechanowska wręczyła listy gratulacyjne.

Jak co roku Rada Rodziców ufundowała nagrody finansowe dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole. W klasach gimnazjalnych są to: Alicja Wawrzyniak ze średnią 5,47, Dominka Stefaniuk ze średnią 5,36, i Zuzanna Jasińska – 5,31. Ze szkoły średniej takie wyróżnienie otrzymali uczniowie: Patrycja Wachowska – 5,01, Weronika Gawrych – 5,0, i Mateusz Hak – 4,91.

Przebieg uroczystości miał wyjątkowy charakter również dlatego, że społeczność szkolna oficjalnie pożegnała sekretarza szkoły – panią Bożenę Płaczek, która po czterdziestu latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor ze wzruszeniem dziękowała w imieniu szkoły za cierpliwość, profesjonalizm i zwykłą ludzką życzliwość okazywaną wszystkim każdego dnia. Pan starosta także docenił oddanie zawodowe pani Płaczek wręczając jej okolicznościowy list, kwiaty i upominek.

Stroną artystyczną apelu zajęła się klasa I technikum pod opieką wychowawczyni pani Marii Korkosz. Duże wrażenie zrobił przygotowany przez nich skecz przedstawiający niektóre lekcyjne sytuacje.

Nie obyło się, oczywiście, bez tradycyjnych podziękowań i pożegnań, przy których niejednemu zakręciła się łza w oku.

Oto liczne grono wszystkich uczniów wyróżnionych w roku szkolnym 2013/2014

• Michalina Rohnka
  • Klasa II ZSZ:

• Klaudia Patyna

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Stachnik
DP

Obejrzyj galerię zdjęć

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto